Aktualności

COC Wisła: Eisenbichler deklasuje rywali i triumfuje w niedzielnym konkursie!

AUTOR: Anna Karczewska + Marcelina Skubis / Biuro Prasowe Letniego Pucharu Kontynentalnego Wisła 2016 DNIA: 25-09-2016
Reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler po dwóch dalekich skokach na odległość 130 oraz 128,5 metra zdecydowanie zwyciężył w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Drugie miejsce wywalczył austriacki skoczek Daniel Huber, który lądował odpowiednio na 129 oraz 124 metrze. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął podopieczny Łukasza Kruczka, Włoch Alex Insam (123,5m i 127,5m). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Jan Ziobro, który ukończył zawody na dziewiątym miejscu.
Jan Ziobro: „Trzecie miejsce nie jest złe”

Jan Ziobro po raz kolejny tego lata stanął na podium - wcześniej dwukrotnie triumfował w Kuopio w zawodach FIS Cup, natomiast w Wiśle po raz pierwszy w sezonie wywalczył miejsce w pierwszej trójce w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni im. Adama Małysza podopieczny Roberta Matei zajął trzecie miejsce i jak podkreśla jest zadowolony z wyniku, jednak ze swoich skoków nie do końca.
Robert Mateja podsumowuje konkurs w Wiśle

AUTOR: Anna Karczewska / PZN DNIA: 25-09-2016
Jan Ziobro stanął na najniższym stopniu podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Oprócz niego punkty w sobotnim konkursie wywalczyło czterech reprezentantów Polki. Start polskich zawodników ocenia trener Kadry Narodowej B - Robert Mateja.
COC w Wiśle: Miętus i Kłusek oceniają sobotni konkurs

Krzysztof Miętus i Bartłomiej Kłusek po raz kolejny tego lata wywalczyli punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Kłusek wywalczył 16. miejsce, natomiast Miętus ukończył rywalizację na 23. pozycji. Zobaczcie, co o pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego powiedzieli nasi zawodnicy.
Jan Ziobro na podium Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).
COC w Wiśle: Alex Insam najlepszy w serii próbnej!

AUTOR: Marcelina Skubis / Biuro Prasowe COC Wisła 2016 DNIA: 24-09-2016
Alex Insam uzyskał najlepszy rezultat podczas serii próbnej poprzedzającej pierwszą serię konkursową sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego. Włoch skoczył 128,5mm, tylko pół metra bliżej wylądował innych reprezentant Italii - Davide Bresadola. Następne pozycje zajęli z odległością 126,5m Domen Prevc i Felix Hoffmann. Wśród Polaków najlepszą próbę oddał Bartłomiej Kłusek - 123m. Pogoda na wiślańskim obiekcie dopisuje co sprzyja rywalizacji. Już o 17:00 początek pierwszej serii.
COC w Wiśle: Norwegowie najlepsi w oficjalnym treningu

AUTOR: Anna Karczewska / PZN DNIA: 24-09-2016
Punktualnie o godzinie 10:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpoczął się oficjalny trening przed zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepsi w dwóch seriach treningowych okazali się Norwegowie. W pierwszej zwycięstwo po skoku na odległość 130,5 metra zapewnił sobie Halvor Egner Granerud, natomiast w drugiej triumfował Robert Johansson, który uzyskał 130 metrów. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Jan Ziobro, który w pierwszej serii treningowej zajął drugie miejsce, lądując na 127 metrze.
COC w Wiśle: Zmiana w programie zawodów

AUTOR: Anna Karczewska / PZN DNIA: 23-09-2016
Już w sobotę, 24 września skoczkowie rozpoczną rywalizację w przedostatnich tego lata zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne, w których zobaczymy 59 zawodników z 13 krajów, w tych 13 reprezentantów Polski.
Szczyrk i Wisła zorganizują Letnie Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji

AUTOR: Alicja Kosman DNIA: 22-09-2016
Już za dwa tygodnie w Szczyrku i Wiśle, w dniach 7-9 października 2016 roku, rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. O medale powalczą czołowi polscy skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy, skoczkinie narciarskie, a także młodsi zawodnicy klasyfikowani w kategoriach Junior A, B, C i D.
Niemiecki policjant pilnował porządku podczas FIS Grand Prix Wisła 2016

AUTOR: Anna Karczewska DNIA: 08-09-2016
26-letni Tobias Kominek - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Nordheim przez dwa tygodnie obserwował pracę swoich kolegów z Cieszyna oraz poznawał zasady funkcjonowania polskiej policji. W tym czasie polskiego pochodzenia policjant z Niemiec strzegł porządku podczas zawodów FIS Grand Prix w Wiśle.