Notice: Only variable references should be returned by reference in /home/pgpartners/ftp/wisla-malinka.com/Engine/Utils/Arrays.php on line 357

Aktualności :: FIS GRAND PRIX WISŁA 2019

• 11
    08
    2019

Murańka znów najlepszy w Wiśle! Wąsek trzeci

To był weekend Klemensa Murańki, który zdominował zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Podopieczny Macieja Maciusiaka był bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie, wygrał dwa konkursy, a w niedzielę po prostu znokautował rywali. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer, który do Murańki stracił prawie 13 punktów. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Paweł Wąsek.

Biało-czerwoni zdominowali sobotnią rywalizację na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince i wywalczyli dwa najważniejsze miejsca na podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W pięknym stylu zwycięstwo odniósł Klemens Murańka, który w konkursie dwukrotnie uzyskał najlepsze rezultaty. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Stękała, natomiast trzecie miejsce wywalczył reprezentant Niemiec Philipp Raimund.

62 zawodników z 17 krajów stanie na starcie sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany zostanie na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W konkursie zobaczymy 11 biało-czerwonych.

Reprezentantka Austrii Marita Kramer znów nie dała szans rywalkom i pewnie wygrała piątkowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Drugie miejsce na Skalitem wywalczyła Japonka Misaki Shigeno, a podium uzupełniła nasza zawodniczka Kinga Rajda.

Po ośmiu latach przerwy skoczkinie narciarskie znów rywalizowały na Skalitem w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W czwartek na obiekcie HS-106 bezkonkurencyjna była Austriaczka Marita Kramer, która jako jedyna dwukrotnie lądowała poza setnym metrem, uzyskując 101 oraz 102 metry. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Claudia Purker. Trzecie miejsce wywalczyła nasza reprezentantka Kinga Rajda.

10 i 11 sierpnia 2019 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W najbliższy weekend na wiślańskim obiekcie powalczy 11 biało-czerwonych. Dzisiaj trener Maciej Maciusiak ogłosił skład naszej reprezentacji na konkursy w Beskidach.

8 i 9 sierpnia 2019 roku na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrane zostaną konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet w skokach narciarskich. W czwartek i piątek na obiekcie HS-106 w Szczyrku zaprezentuje się sześć reprezentantek Polski.

Po raz kolejny tego lata w Beskidach odbędą się międzynarodowe zawody w skokach narciarskich. W lipcu rozegrane zostały konkursy z cyklu FIS Cup oraz FIS Grand Prix, natomiast w sierpniu odbędą się zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet oraz Mężczyzn.

W przyszłym tygodniu w Beskidach rozegrane zostaną kolejne tego lata międzynarodowe zawody w skokach narciarskich. 8 i 9 sierpnia 2019 roku na obiekcie HS-106 w Szczyrku odbędą się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet, natomiast 10 i 11 sierpnia 2019 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaplanowano zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego Mężczyzn.

Drugie miejsce Dawida Kubackiego i ośmiu polskich zawodników w serii finałowej inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. To były udane zawody dla Biało-Czerwonych. Zresztą z takiego obrotu sprawy cieszył się Michal Doleżal, nowy trener kadry.