• 05
    12
    2017

Apoloniusz Tajner o współpracy z Supersnow

Współpraca Polskiego Związku Narciarskiego z firmą Supersnow zaowocowała dużym sukcesem. Media aż huczą od relacji z pierwszej w historii Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Jak udało się tego dokonać, co jeszcze mają w planach PZN i Supersnow? Korzystając z okazji podczas spotkania w Wiśle z Panem Apoloniuszem Tajnerem, Prezesem PZN redakcja Supersnow zadała kilka pytań.

Denis Korniłow powróci do pucharowej rywalizacji!

Denis Korniłow zaliczył upadek podczas sobotniego konkursu drużynowego, jednak o zdrowie tego zawodnika możemy być spokojni. Dzisiaj, dzięki pomocy Rafała Kota, Rosjanin przeszedł konsultację w MEDICAL CLINIC PODHALE w Waksmundzie (koło Nowego Targu) i już wkrótce powróci do rywalizacji w Pucharze Świata.

Pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata odbył się w niedzielę na skoczni im.Adama Małysza w Wiśle-Malince. Nieoczekiwanie na pierwszym stopniu podium stanął Japończyk Junshiro Kobayashi, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Tuż za nim uplasował się najlepszy polski reprezentant - Kamil Stoch. Trzecie miejsce przypadło w udziale Stefanowi Kraftowi. Zagraniczni skoczkowie oceniają swoje występy w konkursie indywidualny, organizację inauguracji, a także opowiadają o swoich celach na rozpoczynający się właśnie sezon.

Starszy z braci Kobayashi – Junshiro triumfował w indywidualnym konkursie FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Tuż za nim uplasował się dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch. Dla Polaka to do tej pory najlepsze otwarcie sezonu w karierze. Trzecia pozycja przypadła w udziale Stefanowi Kraftowi.

W sobotnie popołudnie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbył się pierwszy konkurs drużynowy w zainaugurowanym sezonie zimowym 2017/2018. Norweska drużyna stanęła na pierwszym stopniu podium, a tuż za nimi uplasowali się ex aequo Austriacy i Polacy. Zagraniczni skoczkowie oceniają swoje występy w konkursie drużynowym, atmosferę w Wiśle, przygotowanie skoczni do zawodów, a także opowiadają o swoich planach na nadchodzący sezon.

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

Inauguracyjny turniej Pucharu Świata w Wiśle przejdzie do historii skoków narciarskich. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie rozpoczynano sezonu. Na specjalnie przygotowanej na to wydarzenie skoczni im. Adama Małysza rozegrano w piątek kwalifikacje do konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich Wisła 2017.