• 25
    11
    2019

Adam Niżnik o debiucie w Pucharze Świata

Adam Niżnik był debiutantem w polskiej kadrze w zawodach Pucharu Świata. W Wiśle nie przebrnął jednak eliminacji. - Źle wyszedłem z progu i zepsułem ten skok - przyznał 17-latek, który jednak wcale nie martwił się specjalnie.

Kamil Stoch był chyba najbardziej zadowolony z grona naszych zawodników po pierwszym weekendzie Pucharu Świata. W Wiśle, jako jedyny z kadry, dwukrotnie stawał na podium. Najpierw - razem z kolegami - w konkursie drużynowym, a potem w rywalizacji indywidualnej.

W niedzielę na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podziwialiśmy walkę najlepszych skoczków narciarskich na świecie w konkursie indywidualnym. Pewne zwycięstwo odniósł Norweg Daniel Andre Tande, który o ponad 15 punktów pokonał Anze Laniska ze Słowenii. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant biało-czerwonych Kamil Stoch.

W sobotę na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostały pierwsze w sezonie zimowym 2019/2020 zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W konkursie drużynowym bezkonkurencyjni byli reprezentanci Austrii, którzy o ponad 20 punktów pokonali ekipę z Norwegii. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Polacy.

Niepodległa - świętujmy razem!

W tym roku podczas inauguracji sezonu narciarskiego 2019/2020 świętujemy nie tylko rozpoczęcie kolejnego - mamy nadzieję, że równie udanego - sezonu dla polskich skoczków, lecz także przypominamy o wydarzeniach istotnych z punktu widzenia polskiej historii i kultury.

Po raz trzeci w historii na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zainaugurowano Puchar Świata w skokach narciarskich. W piątek na wiślańskim obiekcie odbyły się kwalifikacje, w których triumfował Niemiec Karl Geiger (133 m). Drugie miejsce wywalczył Szwajcar Killian Peier (125,5 m), a trzeci był Austriak Daniel Huber (122 m). Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 123 metry zajął siódmą pozycję.

22 listopada podczas FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle wystartuje pierwszy w historii Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump w kultowej grze komputerowej. Kolejne turnieje eliminacyjne odbywać się będą w weekendy w otwartej przestrzeni największych polskich miast, a finał zorganizowany zostanie pod Wielką Krokwią w Zakopanem podczas FIS Pucharu Świata (24-26 stycznia 2020 r.). Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Narciarski.