• 27
    07
    2017

Puchar Beskidów: Startuje proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów

Od czwartku, 27 lipca 2017 roku przedstawiciele mediów mogą się akredytować na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które w dniach 18-19 sierpnia rozegrane zostaną na skoczniach w Szczyrku oraz w Wiśle. Prawidłowo wypełnione zgłoszenia drogą mailową będą przyjmowane do 6 sierpnia 2017 roku włącznie. Po upływie terminu (6 sierpnia) nie ma możliwości akredytowania się na zawody.

Trzy skocznie i trzy dni rywalizacji w Szczyrku, Wiśle i we Frensztacie - tak będą wyglądały tegoroczne zawody Pucharu Kontynentalnego w Polsce oraz w Czechach, rozgrywane w ramach Pucharu Beskidów. Po prawie 30 latach przerwy powrócono do rywalizacji w Pucharze Beskidów, który niegdyś przez 31 lat (w latach 1958-1989) organizowany był w ramach zawodów FIS.

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się inauguracja zarówno sezonu letniego, jak i zimowego. Oznacza to, że najlepsi skoczkowie świata pojawią się w Beskidach. A wraz z nimi tysiące kibiców.

To był kolejny biało-czerwony wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Polacy po zwycięstwie w konkursie drużynowym, zdominowali również rywalizację indywidualną, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Sobotni konkurs indywidualny FIS Grand Prix Wisła 2017 wygrał Dawid Kubacki, który o 3,4 punktu wyprzedził Macieja Kota. Podium uzupełnił reprezentant Niemiec Karl Geiger, który stracił do zwycięzcy 5,1 punktu.

Maciej Kot liderem na półmetku!

Maciej Kot po skoku na odległość 133 metrów prowadzi po pierwszej serii konkursu indywidualnego FIS Grand Prix Wisła 2017. Na drugim miejscu plasuje się Niemiec Karl Geiger, który wylądował trzy metry bliżej od Polaka. Trzecią lokatę zajmuje Norweg Daniel Andre Tande.

Seria próbna odwołana!

Z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru seria próbna poprzedzająca konkurs indywidualny została odwołana. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 18:00.

Poltent Głównym Partnerem Maryny Gąsienicy-Daniel!

W sobotę, 15 lipca podczas zawodów FIS Grand Prix w Wiśle odbyło się spotkanie z Maryną Gąsienicą-Daniel oraz jest trenerem Marcinem Orłowskim, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do sezonu olimpijskiego. W spotkaniu uczestniczył również Szymon Wichrzycki - przedstawiciel firmy Poltent. Głównym celem spotkania było podpisanie umowy pomiędzy naszą zawodniczką a firmą Poltent. Poltent, czyli producent urządzeń pneumatycznych został oficjalnie Głównym Partnerem naszej najlepszej narciarki alpejskiej.

50 skoczków wystartuje w sobotnim konkursie indywidualnym podczas FIS Grand Prix w Wiśle. W kwalifikacjach zwyciężył Maciej Kot – zwycięzca ubiegłorocznego konkursu indywidualnego, a tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant Polski – Dawid Kubacki. Trzeci był Norweg Daniel Andre Tande. Zawodnicy wystartują w kolejności miejsc, jakie zajęli w klasyfikacji generalnej zimowego Pucharu Świata. Dlatego też jako ostatni na belce startowej zasiądzie Kamil Stoch.

Po dramatycznej walce ze Słoweńcami w finałowej serii konkursu drużynowego niemieccy skoczkowie wskoczyli na trzeci stopień podium. Najlepszym zawodnikiem okazał się Stephen Leyhe, który w obu seriach uplasował się za najdalej skaczącym Dawidem Kubackim. Swoją lokatę Niemcy zawdzięczają również bardzo dobremu drugiemu skokowi Andreasa Wellingera (131 metrów). Na pierwszym stopniu podium podczas piątkowego konkursu znalazła się drużyna z Polski, a stopień niżej stanęli Norwegowie.

Mistrzowie Świata triumfują w Wiśle!

To był piękny wieczór dla polskiej reprezentacji, która w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch Dawid Kubacki oraz Maciej Kot w świetnym stylu zwyciężyła w piątkowym konkursie drużynowym podczas FIS Grand Prix Wisła 2017. Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili swoją dominację z poprzedniego sezonu i o ponad 12 punktów pokonali drużynę Norwegii. Podium uzupełnili zawodnicy z Niemiec, którym ostatnim skokiem trzecie miejsce zapewnił Stephan Leyhe.