• 15
    07
    2017

Poltent Głównym Partnerem Maryny Gąsienicy-Daniel!

W sobotę, 15 lipca podczas zawodów FIS Grand Prix w Wiśle odbyło się spotkanie z Maryną Gąsienicą-Daniel oraz jest trenerem Marcinem Orłowskim, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do sezonu olimpijskiego. W spotkaniu uczestniczył również Szymon Wichrzycki - przedstawiciel firmy Poltent. Głównym celem spotkania było podpisanie umowy pomiędzy naszą zawodniczką a firmą Poltent. Poltent, czyli producent urządzeń pneumatycznych został oficjalnie Głównym Partnerem naszej najlepszej narciarki alpejskiej.

50 skoczków wystartuje w sobotnim konkursie indywidualnym podczas FIS Grand Prix w Wiśle. W kwalifikacjach zwyciężył Maciej Kot – zwycięzca ubiegłorocznego konkursu indywidualnego, a tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant Polski – Dawid Kubacki. Trzeci był Norweg Daniel Andre Tande. Zawodnicy wystartują w kolejności miejsc, jakie zajęli w klasyfikacji generalnej zimowego Pucharu Świata. Dlatego też jako ostatni na belce startowej zasiądzie Kamil Stoch.

Po dramatycznej walce ze Słoweńcami w finałowej serii konkursu drużynowego niemieccy skoczkowie wskoczyli na trzeci stopień podium. Najlepszym zawodnikiem okazał się Stephen Leyhe, który w obu seriach uplasował się za najdalej skaczącym Dawidem Kubackim. Swoją lokatę Niemcy zawdzięczają również bardzo dobremu drugiemu skokowi Andreasa Wellingera (131 metrów). Na pierwszym stopniu podium podczas piątkowego konkursu znalazła się drużyna z Polski, a stopień niżej stanęli Norwegowie.

Mistrzowie Świata triumfują w Wiśle!

To był piękny wieczór dla polskiej reprezentacji, która w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch Dawid Kubacki oraz Maciej Kot w świetnym stylu zwyciężyła w piątkowym konkursie drużynowym podczas FIS Grand Prix Wisła 2017. Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili swoją dominację z poprzedniego sezonu i o ponad 12 punktów pokonali drużynę Norwegii. Podium uzupełnili zawodnicy z Niemiec, którym ostatnim skokiem trzecie miejsce zapewnił Stephan Leyhe.

Reprezentacja Norwegii prowadzi po pierwszej serii konkursu drużynowego FIS Grand Prix Wisła 2017. Polacy w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot plasują się na drugim miejscu, a trzecią lokatę zajmują Słoweńcy.

Dawid Kubacki okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej konkurs drużynowy FIS Grand Prix w Wiśle. Polak wylądował na 129 metrze i o 1,1 punktu wyprzedził Gregora Schlierenzauera. Austriak oddał najdłuższy dzisiaj skok, uzyskując 131 metrów. Bardzo dobrze spisali się również Roman Koudelka, Stephan Leyhe oraz Robert Johansson.

Dawid Kubacki: "Normalne skoki, nic więcej”

Dawid Kubacki podczas czwartkowych kwalifikacji był drugim najlepszym zawodnikiem. Do zwycięzcy, Macieja Kota, stracił jedynie 0,7 punktu. Skoczek z Nowego Targu bardzo dobrze poradził sobie z nie najlepszymi warunkami i doskonale wypełnił swoje zadanie.

Czwartkowe kwalifikacje okazały się niezwykle dobre w wykonaniu polskich skoczków narciarskich. Do sobotniego konkursu indywidualnego przebrnęło dziewięciu naszych rodaków. Jednym z nich był Stefan Hula, który ukończył dzisiejsze kwalifikacje na siódmej pozycji.

W czwartkowych kwalifikacjach Paweł Wąsek rozpoczął swoją rywalizację w zawodach z cyklu FIS Grand Prix. W swoim debiucie niewiele zabrakło, aby podopieczny Macieja Maciusiaka awansował do konkursu indywidualnego, który w sobotę rozegrany zostanie na skoczni im. Adama Małysza. 18-latek z Wisły uzyskał w kwalifikacjach 116,5 metra i skok ten dał mu 53. miejsce.