• 06
    03
    2016

Puchar Świata w Wiśle: Michael Hayboeck obchodził swoje 25. urodziny na skoczni

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle nie doszedł do skutku, ale na zeskoku obiektu im. Adama Małysza pojawił się jeden z najlepszych skoczków na świecie – Michael Hayboeck. Austriak obchodził w tym dniu 25. urodziny i z tej okazji organizatorzy Pucharu Świata przygotowali dla skoczka prezent – urodzinowy tort ufundowany przez wiślańską cukiernię „U Janeczki”.

Po raz kolejny w tym sezonie organizatorzy zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich przegrali z pogodą. Z powodu zbyt silnego wiatru jury zawodów Pucharu Świat Wisła 2016 zdecydowało, że sobotnia rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zostanie odwołana.

Maciej Kot: „Teraz wsparcie kibiców jest bardzo potrzebne”

Piątkowy konkurs indywidualny na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince polscy reprezentanci mogą zaliczyć do udanych. Spośród dziewięciu startujących Polaków aż pięciu wywalczyło awans do serii finałowej. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Stoch, który zakończył rywalizację na dziesiątej pozycji.

Dawid Kubacki w piątkowym konkursie Pucharu Świata w Wiśle wywalczył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Tym razem zajął 20. miejsce po skokach na odległość 125,5 oraz 122,5 metra. Podopieczny Macieja Maciusiaka przyznaje, że czuje jednak niedosyt.

Puchar Świata Wisła 2016: Roman Koudelka najlepszy w piątkowym konkursie!

Reprezentant Czech Roman Koudelka zwyciężył w piątkowych zawodach Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Triumfator piątkowych zmagań na wiślańskim obiekcie o punkt wyprzedził Norwega Kennetha Gangnesa, natomiast na najniższym stopniu podium stanął weteran skoków narciarskich, Japończyk Noriaki Kasai. W wieczornym konkursie punkty wywalczyło pięciu reprezentantów Polski. Najlepszy z nich - Kamil Stoch ukończył rywalizację na 10. miejscu.

Puchar Świata Wisła 2016: numery startowe rozdane!

Zgodnie z tradycją wiślańskich konkursów w skokach narciarskich po zakończeniu czwartkowych kwalifikacji w centrum miasta miało miejsce uroczyste wręczenie numerów startowych. Wszyscy fani skoków narciarskich, którzy zgromadzili się w Strefie Kibica na Placu Hoffa mieli możliwość spotkania czołowych zawodników Pucharu Świata.

W czwartek na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie rozpoczęli rywalizację w zawodach Pucharu Świata Wisła 2016. W kwalifikacjach do sobotniego konkursu triumfował reprezentant Czech Roman Koudelka, który uzyskał 132,5 metra i o 4,2 punktu wyprzedził najlepszego z Polaków - Kamila Stocha, który oddał skok na taką samą odległość. Awans do konkursu, oprócz podwójnego mistrza olimpijskiego, wywalczyło ośmiu Biało-Czerwonych.

Kamil Stoch: „Trudno nie być szczęśliwym po takim skoku"

Kamil Stoch podczas kwalifikacji do piątkowego konkursu wywalczył znakomite drugie miejsce, co pozwala z optymizmem czekać na rozpoczynającą się już niebawem rywalizację o punkty w Wiśle. Dwukrotny mistrz olimpijski nie krył zadowolenia ze swoich prób. - Jestem bardzo zadowolony. Trudno nie być szczęśliwym po takim skoku, ale też po reakcji kibiców. To jest super, że pomimo tego, że wykonuję to, co uwielbiam robić, czyli swoją pracę, to jeszcze mogę dawać radość innym - mówi radosny Kamil Stoch.