• 19
    11
    2015

Dodatkowe bilety na Puchar Świata w Wiśle!

W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (4-5 marca 2016) przygotowują dodatkową pulę biletów w ilości 1000 sztuk na każdy dzień konkursu. Bilety te będzie można zakupić w cenie 100 zł w sektorach A7 i A8.

W środę, 11 listopada podczas uroczystej sesji rad gmin ziemi cieszyńskiej Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz został uhonorowany Laurem Srebrnej Cieszynianki, który przyznawany jest corocznie zasłużonym mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego.

Trwa sprzedaż biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W nadchodzącym sezonie po raz pierwszy najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie będą rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w dwóch konkursach Pucharu Świata, które odbędą się w Wiśle w dniach 4 – 5 marca 2016 roku. Te prestiżowe zawody poprzedzą czwartkowe kwalifikacje (3 marca).

Maciej Maciusiak: „Był to udany dla nas weekend”

Polscy skoczkowie ponownie bardzo dobrze zaprezentowali się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince i podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego zajęli czołowe miejsca w zawodach. Pierwszego dnia na podium stanął Przemysław Kantyka, natomiast w niedzielę triumfował Klemens Murańka, a trzeci był Stefan Hula. Z występów swoich podopiecznych zadowolony był również trener Maciej Maciusiak, który ocenia weekend w Wiśle oraz opowiada o planach Kadry B na najbliższe tygodnie.

Klemens Murańka i Stefan Hula sprawili wiele radości zgromadzonym wokół skoczni kibicom i w niedzielnym konkursie stanęli na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Popularny „Klimek” zdeklasował rywali i pewnie zwyciężył w konkursie, natomiast Stefan Hula na trzeci stopnień podium awansowa z 22. pozycji.

Jan Ziobro: „W weekend nie było ani jednego dobrego skoku”

Jan Ziobro dwukrotnie w ten weekend zajmował miejsca w czołowej „10” podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. W sobotę nasz zawodnik był dziewiąty, natomiast w niedzielę uplasował się na 10. pozycji. Jak sam podkreśla, nie może być zadowolony z tego weekendu, ponieważ nie oddał ani jednego dobrego skoku. Mimo słabszego okresu podopieczny Łukasza Kruczka nie poddaje się i na najbliższe zawody FIS Grand Prix do Courchevel i Einsiedeln jedzie walczyć o dobre miejsca.

Murańka najlepszy w Wiśle, Hula na trzecim miejscu!

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle padł łupem Klemensa Murańki, który dzięki dwóm równym skokom pokonał Słoweńca Roka Justina. Na trzecim miejscu zawody ukończyli ex aequo Stefan Hula oraz Austriak Philipp Aschenwald. Liderem całego cyklu pozostaje Dawid Kubacki.

Stefan Hula: "Dobrze jest!"

Kilka tygodni temu wygrana w Memoriale Olimpijczyków, dzisiaj czwarte miejsce w Pucharze Kontynentalnym – Stefan Hula nabiera rozpędu. Zawodnik KS Eve-nement przekonuje, że najważniejsza jest ciężka praca.

Krzysztof Leja: „Nie wszystko dzisiaj było idealnie”

Puchar Kontynentalny w Wiśle został opanowany przez polskich skoczków. Wśród kibiców dało się słyszeć, że Polacy „nastraszyli rywali”, zajmując co drugie miejsce w pierwszej dziesiątce. Krzysztof Leja, który uplasował się na szóstej pozycji, może zaliczyć swój występ do jednych z najlepszych w karierze.

Maciej Maciusiak: „Był to udany dla nas konkurs”

Dziewięciu reprezentantów Polski wywalczyło w sobotnim konkursie w Wiśle pucharowe punkty i aż sześciu z nich zajęło miejsca w czołowej „10”. Pierwsze podium w karierze zdobył Przemysław Kantyka, natomiast czwarte miejsce wywalczył Stefan Hula. – Szkoda tego lądowania Stefana, bo gdyby nie to, to miał szanse rywalizować o zwycięstwo – stwierdza Maciej Maciusiak.