31 LIPCA 2023

Piotr Żyła: Przy polskich kibicach motywacji nigdy nie brakuje

Po inauguracji letniego cyklu FIS Grand Prix we francuskim Courchevel pora na konkursy, które odbędą się w Polsce – w weekend 5-6 sierpnia 2023 roku w Szczyrku. Jaką rolę w stawce odegrają biało-czerwoni?

Polscy skoczkowie z kadry A mieli w ostatnich dniach okazję do zapoznania się z przygotowanym do zawodów obiektem HS104 w Szczyrku. Nastroje podczas krótkiego obozu dopisywały, a zbliżające się konkursy wywołują chęć zademonstrowania jak najlepszej formy. – Wiadomo, że szykujemy się raczej na zimę, ale jak już Letnie Grand Prix się odbywa i w nim skaczemy, to chcemy przypomnieć sobie wszystkie te elementy, które są związane z zawodami. Szczególnie u siebie, gdy jest dużo polskich kibiców, to fajne wydarzenie, które wyzwala w nas motywację – mówi Piotr Żyła.

Po raz ostatni tak prestiżowa rywalizacja na Skalitem w Szczyrku miała miejsce 20 lipca 2011 roku, wpisując się w polską część LGP między konkursami w Wiśle i Zakopanem. Triumfowali wówczas skoczkowie z Austrii – wygrał Thomas Morgenstern przed Gregorem Schlierenzauerem. Miejsce na podium wywalczył także jako najlepszy z Polaków Kamil Stoch. – Fajnie, że przyjdzie nam znów skakać w Szczyrku, bo dawno zawodów takiej rangi tu nie było. Będzie więc ciekawie. Pracowity weekend przed nami i dobrze, że coś się będzie działo – dodaje z uśmiechem skoczek z Wisły.

Emocji dla kibiców, związanych z przyjazdem do Szczyrku światowej elity skoczkiń i skoczków, zapowiada się w najbliższych dniach co niemiara. Tegoroczne FIS Grand Prix to zarówno rywalizacja kobiet, jak i mężczyzn. Na piątek 4 sierpnia wyznaczono treningi i kwalifikacje, z kolei w sobotę i niedzielę 5-6 sierpnia odbędą się konkursy – męskie zawody wystartują odpowiednio o godzinie 15:00, a nazajutrz o godz. 13:00. Trwa wciąż sprzedaż karnetów i biletów na długi weekend ze skokami narciarskimi poprzez platformę ebilet.pl.

Źródło: Marcin Nikiel / Szef Biura Prasowego FIS Grand Prix Szczyrk 2023