7 LIPCA 2022

Ponad setka uczestników FIS Grand Prix Wisła 2022

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich w Wiśle. 42 zawodniczki i 68 zawodników z 16 państw rywalizować będzie od 22 do 24 lipca 2022 r. na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W przyszłym tygodniu poznamy imienne listy uczestników konkursu, który zainauguruje tegoroczny cykl Letniego Grand Prix.

Na skoczni w Wiśle-Malince trwają treningi i kontynuowane będą już do samych zawodów. Sukcesywnie dojeżdżają kolejne ekipy - w poniedziałek 11 lipca trenować będą tu niemieckie kadry kobiet i mężczyzn, a 13 lipca na trzy dni treningów przyjeżdżają wszystkie kadry polskie. Przyjazd zapowiedzieli także m.in. skoczkowie z Japonii, Francji i Czech. Na skoczni, zgodnie z sugestią FIS, zmienione zostało miejsce kontroli sprzętu – nadal będzie na górze obiektu, ale w innym pomieszczeniu. Obecnie na skoczni trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Bilety na zawody są jeszcze dostępne. Dystrybucja prowadzona jest wyłącznie za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Na obecnym etapie sprzedaży obowiązują jeszcze obniżone ceny wybranych biletów. Kibice, którzy kupią wejściówki na konkursy Grand Prix, będą mieli także prawo do zamkniętej przedsprzedaży biletów na zawody FIS Pucharu Świata w Wiśle, które odbędą się od 4 do 6 listopada br.

W drugim okresie sprzedaży, do 19.07.2022 r. do godz. 10.00, obowiązują poniższe ceny biletów:

  • bilety na sektory siedzące (A1, A2, A3 i A4): 160 zł
  • bilety na sektory stojące (A7 i A8): 80 zł
  • sektor A6 nie jest objęty karnetami: 250 zł
  • bilety na sektory stojące na kwalifikacje (A7 i A8): 20 zł

Źródło: Sławomir Rykowski / Szef Biura Prasowego FIS Grand Prix Wisła 2022