• 19
    08
    2017

Radek Žídek ocenia Puchar Beskidów w Szczyrku

To był udany start dla podopiecznych Radka Žídka, którzy zdominowali zawody Pucharu Beskidów w Szczyrku. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł, a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Dodatkowo lokatę w czołowej „10” wywalczył Bartłomiej Kłusek, który ukończył zawody na szóstej pozycji.

Puchar Beskidów powrócił do kalendarza letnich konkursów po prawie trzydziestu latach przerwy. Pierwszy konkurs rozegrany został na skoczni w Szczyrku. W sobotę spotykamy się w Wiśle-Malince, a w niedzielę w czeskim Frensztacie. Podium w piątkowym konkursie należało do Polaków. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł, a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Innym polskim reprezentantom poszło również bardzo dobrze, Bartosz Czyż zajął 12. miejsce, a tuż za nim znalazł się Jan Ziobro.

W piątkowym konkursie inauguracyjnym Pucharu Beskidów rozegranym w Szczyrku na skoczni HS-106 Bartłomiej Kłusek był trzecim z polskich reprezentantów, który zajął miejsce w czołowej "10" zawodów. Uplasował się na szóstej pozycji, tuż za Słoweńcem Zigą Jelarem i Niemcem Piusem Paschke. Na pierwszym stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł, za nim uplasował się Klemens Murańka i Miran Zupancic.

W sobotę, 19 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany zostanie drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w ramach Pucharu Beskidów. W zawodach tych zobaczymy 11 reprezentantów Polski - tych samych, którzy walczyli o punkty na skoczni HS-106 w Szczyrku. Trener Radek Židek zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w polskim zespole na sobotni konkurs w Wiśle.

Po 28 latach przerwy powrócono do rywalizacji w Pucharze Beskidów, który rozgrywany jest w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Polsce oraz w Czechach. Pierwsze zawody zdominowali reprezentanci Polski, który stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 99 oraz 100,5 metra o pół punktu pokonał Klemensa Murańkę (97,5 i 101 m). Podium uzupełnił Słoweniec Miran Zupancic, który do zwycięzcy stracił trzy punkty (95,5 i 101,5 m).

Zakończyła się pierwsza seria konkursu Pucharu Beskidów w Szczyrku w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 99 metrze i uzyskał notę 124,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się również Polak - Klemens Murańka, z notą tylko 0,6 pkt niższą, który skoczył 97,5 m. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Słoweniec - Ziga Jelar (123,2 pkt) lądując na 98 metrze.

Właśnie zakończyła się seria próbna przed pierwszym konkursem Pucharu Beskidów rozgrywanym na skoczni HS-106 w Szczyrku. Najlepszy okazał się Austriak Maximilian Steiner z notą 71,2 pkt, który skoczył aż 106 m! Na drugim miejscu z notą 66,9 pkt uplasowało się ex aequo dwóch skoczków: Aleksander Zniszczoł - 97,5m (POL) oraz Michael Glasder -92 m (USA).

Zakończyliśmy serię oficjalnego treningu rozgrywanego podczas piątkowych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Podczas pierwszej rywalizacji w Pucharze Beskidów zwyciężył Słoweniec Blaz Pavlic, który uzyskał 104,5 metra. Tuż za nim uplasował się nasz reprezentant - Klemens Murańka, który wylądował pół metra bliżej. Natomiast trzecie miejsce zajął Estończyk Martti Nomme, który oddał skok na odległość 102,5 metra.