3 GRUDNIA 2021

Jan Hoerl triumfatorem kwalifikacji

W piątkowy wieczór najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy rozpoczęli rywalizację w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. W kwalifikacjach triumfował Austriak Jan Hoerl, który w dobrym stylu uzyskał 129 metrów.  

72 zawodników z 19 krajów stanęło na starcie kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Najlepszy tego wieczoru okazał się Jan Hoerl, który o punkt pokonał Niemca Karla Geigera (134 m). Na trzecim miejscu eliminacje ukończył Norweg Marius Lindvik (132 m).

- Moje skoki były bardzo dobre i jestem usatysfakcjonowany swoim występem. Zawsze chętnie przyjeżdżam do Wisły, bo jest tutaj świetna atmosfera, a kibice sprawiają mi wiele radości. Moim celem jest oczywiście zaprezentowanie dobrych skoków. Mam nadzieję, że pokażę w ten weekend, na co mnie stać - opowiada Jan Hoerl, triumfator kwalifikacji.

O awans do niedzielnego konkursu na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince walczyło 13 reprezentantów Polski. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 122,5 metra zajął 10. lokatę w kwalifikacjach. - Oddałem dzisiaj trzy skoki na naprawdę dobrym poziomie. Pierwszy był zdecydowanie najprzyjemniejszy, bo najdłuższy, ale ogólnie czułem, że to był dobry dzień. Te skoki od początku sezonu były dobre, ale brakło szczęścia. Zrobię wszystko to, co mogę, aby ten weekend był dla nas udany - przyznał najlepszy z podopiecznych Michała Doleżala.

Na 19. pozycji uplasował się Jakub Wolny, który wylądował na 121 metrze. - Dzisiaj bardzo bolała mnie głowa przy pierwszych dwóch skokach, co mnie zaskoczyło, bok zazwyczaj nie mam takich problemów. Popracowałem trochę w szatni z fizjoterapeutą, dzięki czemu ból ustąpił i udało mi się oddać normalny skok. Cieszę się z tego skoku i awansu do konkursu - opowiedział Jakub Wolny. 

W niedzielnych zawodach zaprezentują się również: 20. w kwalifikacjach Piotr Żyła, 22. Andrzej Stękała, 28. Dawid Kubacki, 33. Klemens Murańka, 34. Paweł Wąsek, 35. Stefan Hula. 41. Jan Habdas, 44. Tomasz Pilch i 45. Aleksander Zniszczoł.

W sobotę na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany zostanie konkurs drużynowy, w którym powalczy dziewięć reprezentacji: Niemcy, Słowenia, Japonia, Norwegia, Austria, Szwajcaria, Polska, Rosja i USA. W reprezentacji Polski wystartują: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Start zawodów zaplanowano na godz. 16:30. 

Źródło: Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2021